En iyi Laboratuvar Doğadır

2018-2019 Eğitim yılı, etkinlik takviminde belirlenen şekliyle, “En iyi laboratuvar doğadır.” Anlayışıyla hareket eden Özel Antakya Ata Koleji Vakfı 3 ve 4.sınıf öğrencileri,8-9 Ekim 2018 tarihleri arasında Döver Köyüne Atatürk’ün “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.” sözünü içselleştirerek doğa yürüyüşü yaptılar.

          Bu etkinlikte öğrencilere, hem tahtanın dışında da eğitime devam eder fikri gerçekleştirildi hem de paylaşma, birlik ruhu, doğayı inceleme, kendilerini koruma, canlıların ortak yaşamı gibi değerler kazandırıldı.

           Okul Müdürü Hasan Büyükçerçi, Müdür Yardımcısı Pelin Bozkurt, beden eğitimi öğretmenleri Lütfiye Akseven, Alper Yılmaz, sınıf öğretmenleri Ceylan Arslan, Müjde Muratoğlu, Nazime Esmerligil, Şöhret Güçlü, 3 ve 4.sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinlik son derece yararlı ve keyifli geçti. Her öğretim yılının başında geleneksel olarak yapılan “Doğa Yürüyüşü” etkinliğinin bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi.

          Etkinliğin sonunda öğrenciler doğal ürünlerden oluşan kahvaltı ürünleriyle karnını doyurdular. Kent yaşamının gürültüsünden bir gün bile uzaklaşarak, ruhlarını dinlendirme fırsatını yakaladılar.